28.10.13

I Want You To Want Me - Cheap Trick


I want you to want me. 
I need you to need me. 
I'd love you to love me. 
I'm beggin' you to beg me. 

Duvara Karşı


Cahit Tomruk (Birol Ünel), 40 yaşlarında, Almanyada yaşayan, Alman eşini kaybettiğinden beri hayatla bağını koparmış bir Türktür. Bir gece bilinçli olarak arabasıyla duvara çarpar ve hayatta kalır. Psikiyatri kliniğinde o da intihar girişiminde bulunmuş bir Türk olan Sibel Güner (Sibel Kekilli) ile tanışır. Sibel, Cahitten onunla evlenmesini ister. 

A Map of Latin American Dreams by Martin Weber

Seinfeld

Kedi değil, köpek değil, hayvan.


Eskiden bencil, türcü, ikiyüzlü ve aptal biriydim; kendimi hayvanları seven biri olarak görüyordum ama akşam oturup hayvanları yiyordum. Bana göre masadaki sadece bir yemekti, bu bağlantıyı kuramamış olmaktan utanıyorum. Hayvan. Kedi değil, köpek değil, hayvan. İyi bir insan olduğumu iddia etmiyorum, ölse sevineceğim birçok insan var ama hayvan yiyen bütün insanlardan daha iyi bir insan olduğumu hissediyorum. Eğer hayvanlarla aranızdaki eşitliği hissedemiyorsanız bile kendinizi iyi bir insan gibi hissetmek için lütfen hayvan yemeyin.

Bir Militanın Portresi


Tina Modotti’nin her birinde farklı bir kadına baktığımı hissettiğim portrelerinin hiç değişmeyen yönü; Modotti’nin duru, dingin güzelliği. O güzelliği bir kaza olarak nitelendirse de Edward Weston da dahil pek çok erkeğin, Tina'ya çılgınlar gibi aşık olması şaşılacak bir şey değil. Güzel, romantik, çekici, hırçın, şaşkın bakışlarıyla etkili bir model Tina Modotti. Saçları mücadele edenlerinki gibi dağınık. Bunlardan Edward Weston’un 1921’de çektiği, eli heyecanını bastırmaya çalışır gibi göğsünde duran portresinde, gerçeğin ötesini arayan çocuksu gözleri şaşkın, sanki kendine yapılan suçlamalar karşısında duruyor ve onu şaşırtıyor gibi.

Gezi parkı çok güzel, gelsenize...